Logo - Amadia reality Přidat do oblíbených Napište nám Zpět na úvod
Novostavby Proč AMADIA Naše služby Kontakt Aktuality
Informace       Ceník bytů       Fotogalerie

Bytový dům "Nad Krocínkou"

38 bytů , 45 garážových stání

Byty s výhledem na Hradčany

I když se to nezdá, přesto je to tak. Z místa, kde se bude stavět nový obytný dům, je dobře vidět až k Pražskému hradu! Ale nejen to. Zpravidla se totiž takový výhled týká jen nejvýše položených bytů.

Nad Krocínkou je tomu jinak, protože svah Proseckého kopce je tu tak strmý, že komfortu exkluzivního pohledu se dostane i bytům v nejnižších podlažích.Koneckonců ne nadarmo byl před časem nedaleko budoucího domu postaven umělý lyžařský svah a bobová dráha.

Mimo jiné při pohledu jižním směrem na panoráma Libně se otevírá výhled na nově vybudovanou chloubu českého sportu - hokejovou halu Sazky. A další „tahák“! Pět minut chůze k nové stanici metra prodloužené trasy C naproti supermarketu Billa. Nakonec do třetice: investor pracuje pouze s vlastními financemi, takže peníze za váš byt se mu dostanou do rukou až poté, co převezmete svůj vytoužený byt (viz Platební podmínky)!


U centra starého Proseka

Když se dnes řekne Prosek, vybaví se každému většinou panelové sídliště. Až do poloviny šedesátých let se ale dalo mluvit jen o starém Proseku, jehož historické centrum se nacházelo v okolí starobylého kostela svatého Václava.

Naštěstí je tomu tak dodnes protože „proudová“ panelová výstavba nesnášela prudký svah. Centrum obce prošlo v minulém desetiletí důkladnou rekonstrukcí, takže si zachovalo svůj půvab, který nepochybně vychutnají noví obyvatelé domu, protože to odtud není daleko k procházkám v chráněném území zdejších pískovcových skal. Současně je však docela blízko k potřebnému zázemí, které poskytuje dnes již zavedené sídliště, jež disponuje celou škálou jeslí, mateřských, základních a středních škol, kde nechybí poliklinika, pošta, banka, několik supermarketů, zajímavých restaurací a další služby. V nedalekých Letňanech se nachází i známý aquapark.

Orientace na jih a jihozápad

Nový bytový dům bude svým reliéfem navazovat na okolní nízkopodlažní obytnou a vilovou zástavbu, která se tak jako dům rovněž nachází v blízkém kontaktu s prudce klesající Proseckou ulicí. Z této strany povede i vjezd do podzemních garáží, kde bude dostatek místa pro všechny obyvatele domu. Statisticky vyjádřeno připadá 1,3 garážového stání na byt.

Podlouhlá pětipodlažní stavba je na pozemku situována tak, aby většina bytů měla k dispozici alespoň jeden pokoj s vyhlídkou na pražské panoráma, ale zároveň i k oslunění z jihu a západu. Obě důležité bytové orientace se naštěstí kryjí, což je vlastně ideální kombinace, kterou si může přát každý bytový projekt.

Výškově rozčleněná polovalbová střecha domu je zhotovena z poctivých pálených tašek, čímž celý objekt svým charakterem vhodně zapadá do rázu nejbližšího okolí.

V přízemí předzahrádky

Svažitost pozemku určuje i charakter bytových dispozic. Vchody k bytům jsou vedeny ze severní strany. V tomto případě se však jedná z jižní strany o první patro, takže k nejníže položeným bytovým jednotkám je třeba sejít do prvního suterénu (ve druhém jsou podzemní garáže). Tam jsou u jižní fasády rozmístěny byty, které mají k dispozici malou rovinatou zahradu s vývodem vody a elektřiny až na pozemek. Intimní atmosféru večerních posezení jistě podtrhnou i lucerny postavené na nízkých sloupcích. Ve spádu za zahrádkami bytů, přesněji pod nimi, bude pro všechny obyvatele domu zřízena společná zahrada s bazénem 12 x 5 m, pergolami, lavičkami a společným zahradním krbem. Takto vzniklé oplocené území ještě více odcloní soukromé zóny bytových předzahrádek. Na opačné polovině, částečně ještě nad terénem, jsou navrženy sklepní kóje náležející k bytovým jednotkám, kočárkárny a sušárny. Plná bytová patra začínají nad tímto atypickým podlažím.

Kaskády k výhledu

Bytový objekt se dělí do tří sekcí. V podstatě se dá říci, že každé podlaží dodržuje stejné řešení. Z ústřední chodby s výtahem a schodištěm jsou vedeny přístupy ke třem bytům. Středový, jižně orientovaný byt je malometrážní garsoniérou 1 + kk, oba krajní jsou protaženy napříč domem zpravidla ve verzích 2 + kk a 4 + kk. Obytná plocha bytů se pohybuje v rozmezí 42 m2 až 230 m2. U všech bytů jsou preferovány velké obývací pokoje umožňující přijímání i početnějších návštěv, od kterých je chodbou oddělena klidová zóna ložnic, určená pro soukromí vlastníků.

Výjimečné jsou okrajové části objektu. Východní je tvořena dvěmi garsoniérami, z nichž ta severní má k dispozici arkýřovitý balkon s výhledem na město. Západní preferovaný vyhlídkový okraj je navíc opatřen velkými terasami (až 60 m2), které kaskádovitě klesají od čtvrtého podlaží k přízemí. Obě nejvyšší patra jsou věnována nejluxusnějším bytům v objektu – podkrovním mezonetům s terasami až 75 m2 a vlastním bazénem..

"Levná" exkluzivita

V bytovém domě Nad Krocínkou se staví bydlení, které byste v jiných srovnatelných lokalitách Prahy s obdobným výhledem, vyhraněnou jižní orientací a umístěním u stanice metra (sotva 250 m) jen těžko hledali. Cenový standard, za jaký se tu prodává bytová plocha, se tak mění ve velmi přitažlivý nadstandard.


Standardní vybavení

 • vstupní dveře bezpečnostní, protipožární
 • vnitřní dveře SAPELI, do dřevěné obložkové zárubně
 • obklady do 500 Kč/m2 v koupelně, na WC a za kuchyňskou linkou
 • sanitární zařízení firmy JIKA, chromované pákové baterie
 • dlažba v zádveří, kuchyni, koupelně a na WC do 600 Kč/m2
 • koberce v ložnicích do 500 Kč/m2
 • plovoucí dřevěné podlahy v obývacím pokoji a předsíni do 1200 Kč/m2
 • standardní příprava pro kuchyňskou linku
 • ústřední vytápění s topnými tělesy RADIK a termostatickými hlavicemi,
 • samostatné měření spotřeby tepla, teplé a studené vody
 • na jižní straně všech oken venkovní žaluzie
 • 2 telefonní linky, společná televizní anténa
 • terasy disponují venkovním vývodem vody, elektrickou zásuvkou a osvětlením, které je rovněž zřízeno i u balkonů
 • u mezonetů krby, zimní zahrady, nad terasami markýzy a u některých bazén.
 • automatický vrátný do garáže
 • sklepní kóje

Platební podmínky

 • 35% při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí kupní na vinkulovaný účet.
 • Další splátka do hodnoty 100% kupní ceny bytu bude složena rovněž na vinkulovaný účet až po dokončení bytu.
 • Celková částka bude investorovi uvolněna až po převzetí bytu novým majitelem!
 • Možnost zajištění hypotečního úvěru.
 • Cena garážového stání je 270 000 Kč.


Copyright © AMADIA Reality. Všechna práva vyhrazena.
Web realizoval Octopus